חייג עכשיו: 052-6415354

גופי תאורה

ישנם סוגים שונים של גופי תאורה- תאורת חוץ כמו תאורת כבישים ותאורת נוי, ותאורת פנים המיועדת לבתים פרטיים/ משרדים וגם תאורה תעשייתית. קיימים גופי תאורה פשוטים מצד אחד, וגדולים ומורכבים מצד שני. בחירה נכונה של נורות תשפיע על צריכת חשמל של גוף התאורה ויעילות המערכת כולה.

ניתן לחלק את הנורות ל-3 קבוצות:

  • נורות ליבון/להט- מקור אור חשמלי שהיה נפוץ מאוד בבתי מגורים. הנורה בנויה מתיל להט המוקף בזכוכית. זרם חשמלי עובר בתיל, אשר כתוצאה מכך מתחמם ופולט אור. היעילות שלה נמוכה ומשך החיים שלה קצר, אך איכות מסירת הצבע שלה גבוהה מאוד.
  • נורות פריקה- המוכרת שבהן היא הנורה ה פלואורסצנטית. משתמשת בחשמל על מנת לשחרר גז כך שנוצרת פלזמה המפיקה אור על-סגול לטווח קצר. אור זה תורם בתורו לזריחה של קרינה פלואורסצנטית אשר מפיקה אור. קיימות גם נורות פלואורסצנטית קומפקטיות המהוות תחליף יעיל לנורת הליבון, כיוון שיעילות עד כדי פי 7 מנורת הליבון.
  • נורות חצי מוליך (LED)- נורות המבוססות על טכנולוגיית המוליכים למחצה. הן פולטות אור כאשר זרם חשמלי עובר דרכן. כיום נורות לד יעילות כמו מנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות והתפתחותן הטכנולוגית מהירה.

גופי תאורה – הבחירה החסכונית

בעת בחירת גופי התאורה המתאים ביותר לצרכים שלנו יש צורך לקחת בחשבון גם את ההיבט האנרגטי על מנת להוזיל בעלויות ומזעור הנזק לאיכות הסביבה. תאורת לד חסכונית באנרגיה כיוון שמורכבת מחומר חצי מוליך אשר יכול לספק צבעי תאורה שונים ולשרוד לאורך זמן רב.

היבט נוסף שיש לשקול הוא בחירת גוף התאורה בעל נצילות גבוהה ופיזור אור בצורה טובה אשר יצליח להאיר את החלל הנדרש באופן אופטימלי, כמו גם צמצום הוצאות התחזוקה. על כן, בחירה נכונה של גוף תאורה יכולה למנוע בזבוז כסף ופגיעה נוספת בסביבה.

התקנה מקצועית

התקנה של גופי תאורה דורשת המוך סבלנות וידע טכני ויכולה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בלבד, זאת כיוון שלעיתים יש גם התעסקות בחיבורי חשמל. למרות הסוגים השונים של גופי התאורה, ההתקנה נשארת די זהה במהותה וחייבת לעמוד בכללי ההתקנה. 

בין אם מדובר בבית פרטי או סביבה תעשייתית, השלכות של חיבור גוף תאורה בצורה לא נכונה עלול לגרום לנזק לגוף התאורה ועל כן גם לעלות עוד כסף.

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל